קבוצות אילוף

אילוף כלבים בקבוצה


המטרה הראשונית של אילוף כלבים בקבוצה היא ליצור קשר משמעותי עם הכלב בזמן שהוא מבצע פקודות שונות ממצבים שונים וליד אנשים רבים וכלבים רבים. ישנה חשיבות רבה לאילוף כלבים בקבוצה של אנשים ושל כלבים לרמת האילוף שתתקבל בסוף.

למה חשוב אילוף בקבוצה?


האילוף הקבוצתי הוא מענה מדויק לבחינת הכלב בפקודות האילוף בסמוך לגירויים. אינספור אנשים מספרים כי על אף שכלבם יודע את פקודות האילוף, הוא אינו מבצע אותם בנוכחות כלבים אחרים. דרך מצוינת לפתרון בעיה זו, היא אילוף קבוצתי. באילוף קבוצתי ישנה עבודה של כמה כלבים במקביל ובמספר פקודות שונות, דבר המאפשר סיטואציה שבה כלבכם יעבוד מסביבת לחץ (רוויית גירויים), ובסופו של דבר יקשיב לכם גם בפארק הומה כלבים. האילוף הקבוצתי תורם רבות לרמת האילוף מאחר ובקבוצה של כלבים ניתן לתרגל שלל פקודות ולהעמיד את הכלב בעוד ועוד מצבים מסובכים, דבר המוביל לשליטה מירבית בכלב. יתרון נוסף שקיים באילוף קבוצתי הוא שהכלב עובד עם כמה כלבים שונים ואינו מתקבע על כלב ספציפי בעבודה, ולכן כשהכלב יפגוש כלבים אחרים ברחוב, הוא ישמע לפקודות בעליו גם כאשר אילו יהיו כלבים שלא פגש מעולם.

כאשר מאלפים כלב עושים זאת בבית או בגינה. במקרים מסוימים הכלב עלול להתרגל לבצע את הפקודות אך ורק באותה הסביבה, מה גם שסביבות אלה הינן נטולות גירויים. אילוף כלבים בקבוצות ירגיל את הכלב להיות קשוב לפקודות בסביבת הסחות דעת. אחרת כל צפירת מכונית, נביחה או רעש מסוג אחר, עלולים לגרום לו לאבד את הריכוז.

אילוף בקבוצות יכול לתרום להפיכתם של כלבים לא חברותיים לכלבים חברותיים כמו גם לסייע בפתרון בעיות פחדנות אצל הכלבים. בעלי כלבים רבים לא מפגישים את הכלבים שלהם עם כלבים אחרים.

יתרונות האילוף בקבוצה:

  • חיזוק הביטחון העצמי כלפי כלבים שונים – בקבוצה יפגוש כלבכם כלבים שונים: גדולים וקטנים, צעירים ובוגרים, חששניים ובטוחים בעצמם, דומיננטיים ופחות, במסגרת בטוחה ומבוקרת תחת השגחה של המאלף. זוהי דרך טובה לטפל בבעיות של כלבים שנובחים על כלבים אחרים.

  • מאפשר יצירת קשר ותקשורת ברמה גבוהה בין הבעלים לכלב. שיפור המשמעת של הכלב, כיוון שהעבודה היא בסביבה עמוסת גירויים. בהקשר זה העבודה בקבוצה מתאימה גם לכלב שכבר עבר תהליך אילוף אך זקוק לתזכורת וחיזוק. טענה נפוצה אצל בעלי כלבים הינה כי הכלב מציית לפקודות בבית, אך בפארק או במהלך טיול הוא אינו מקשיב. אימון בקבוצה נותן מענה לבעיה זו.

  • אילוף בקבוצות יכול לתרום להפיכתם של כלבים לא חברותיים לכלבים חברותיים כמו גם לסייע בפתרון בעיות פחד ותוקפנות. במהלך העבודה בקבוצה נחשף הכלב לאנשים שונים בסביבה חיובית ותומכת בליווי מאלף מוסמך ומקצועי.

  • אילוף בקבוצה זול יותר מאילוף בבית הלקוח ואילוף בתנאי פנסיון.

  • לא הגעת לתוצאה הרצויה – ניתן להצטרף לקבוצת תרגול ולהמשיך ללא הגבלה וללא עלות נוספת

לחץ כאן להשארת פרטים

ונחזור אליך בהקדם