הכלב פוחד להיכנס לרכב או שהוא דווקא מתלהב ומשתולל בזמן הנסיעה?

נסיעה ברכב עם כלב.JPG

כל בעל כלב נאלץ בשלב כזה או אחר לנסוע עם הכלב ברכב המשפחתי, העסקי או במונית. אם זה לווטרינר, לפארק כלבים, לפנסיון כלבים, לחברים, למשפחה וכדומה.

לעיתים קורה, שהכלב מסרב להיכנס לרכב ואם הוא גם גדול וחזק, אז התהליך הופך קשה ולא נעים.

מניעת התנהגות לא רצויה של כלב מראש:

קיבלתם כלב חדש, איך ללמד או לאלף את הכלב להתרגל לנסיעה ברכב (אוטו)?

למידה אופרנטית מביאה לתוצאה מהירה בזמן קצר יחסית. למידה כזו  היא חיובית ומהירה ואינה יוצרת תסכול אצל הכלב. קחו אתכם חטיף או משחק שהכלב לא יסרב לו. גשו לרכב עם הכלב ופתחו את הדלתות. הניחו את החפץ על המושב האחורי ובחנו האם הכלב נכנס אחרי החפץ. במידה ולא, כנסו אתם ראשונים לרכב והציעו לכלב את החפץ (חטיף) מתוך הרכב עצמו. פעולה זו, בדרך כלל, תעלה את רמת הביטחון של הכלב ותגרום לכלב לרצון גדול יותר להשיג את החפץ מאשר הפחד או הסירוב להיכנס לרכב.

חשוב שאת התרגול יש לעשות בהתחלה כשהרכב לא מונע ולאחר מכן תעשו את הפעילות כשהרכב מונע. ובשלב שלישי כשאתם כבר יושבים מקדימה והכלב נכנס מאחור לבד.

במידה וקיבלתם כלב בוגר יחסית, יכול להיות מצב שהכלב עדיין יסרב להיכנס.

החליפו את החטיפים למשהו מגרה יותר כדי למשוך אותו פנימה. הגישו לו את החטיף ליד הדלת, שימו חטיף על המושב במקום יותר קרוב אליו ולאחר מכן תתחילו לשים את החטיף במקום עמוק יותר ברכב. כך המשיכו עד שהכלב יהיה כל כולו בתוך הרכב.

בכל שלב שהכלב עושה בכניסה לרכב, תנו לו חיזוק חיובי, "כלב טוב", ליטוף וכדומה.

שחקו איתו במשחק, שהוא אוהב לרדוף אחריו, בקרבת הרכב, השאירו את דלת הרכב פתוחה, לאחר מספר פעמים זירקו את המשחק לתוך הרכב. לעיתים, הכלב לא יחשוב פעם שנייה וייכנס אחרי המשחק. לתת לו חיזוק חיובי. המשיכו ככה מספר פעמים כשבכל פעם שלישית או רביעית זירקו לתוך הרכב.

נסיעה ברכב:

כלב עלול להקיא בזמן הנסיעה מסיבות רבות בעיקר בנסיעות עם המון סיבובים. זה טבעי. בעיקר בנסיעות הראשונות. על מנת למנוע זאת ככל האפשר, יש להימנע מלהאכיל את הכלב כ-שעתיים לפני הנסיעה.

בנסיעות ארוכות (מעל שעה) תכננו עצירה במיוחד ועשו טיול קצר עם הכלב. לעיתים מהלחץ הוא ירצה לבצע את צרכיו.

על מנת להגן על הכלב בעת הנסיעה, קישרו את הכלב ברצועת בטיחות (יש כאלה מיוחדות לכלבים) רצועה כזאת תקטין את הטלטולים וגם תגן על הכלב במקרה של עצירה פתאומית. או השתמשו בכלוב הטסה (כלוב סגור - מתאים לנסיעות בעיקר לכלבים מסוג קטן).

שלכם

מאולפים בשזור

אילוף כלבים מקצועי ופנסיון כלבים מפואר.